Search
Close this search box.
رابطه جنسی بعد از لابیاپلاستی

رابطه جنسی بعد از لابیاپلاستی

شروع رابطه جنسی بعد از لابیاپلاستی یکی از سوالات متداولی است که اکثر مراجعه کنندگان مطرح می کنند. هر جراحی که شما انجام می دهید، نیازمند یک سری نکات مراقبتی خاص می باشد. لابیاپلاستی هم از این قاعده کلی جدا نیست. یکی از این نکات ضروری نزدیکی بعد از لاباپلاستی که حداقل باید به زمان شروع آن دقت شود. به منظور آشنایی بیشتر با شرایط روابط جنسی و مقاربت بعد از لابیاپلاستی تا انتهای این مقاله از سایت دکتر فاطمه ارشادی همراه ما باشید.

روابط زناشویی بعد از لابیاپلاستی

چه مدت بعد از لابیاپلاستی می توان رابطه جنسی داشت؟

بیمارانی که جراحی لابیاپلاستی را برای بهبود شرایط واژن خود انتخاب می  کنند، باید کمی صبر کنند تا مجددا قادر به برقراری رابطه جنسی باشند. پزشکان توصیه می کنند که بیماران 8 تا 12 هفته صبر کنند تا دوره بهبودی آن ها تکمیل شود.
رابطه جنسی به تنهایی می  تواند لابیا و واژن شما را تحت تاثیر قرار دهد. به همین دلیل اگر شما در روزهای ابتدایی بعد از لابیاپلاستی نزدیکی داشته باشید، نتایج چندان خوبی در انتظار شما نخواهد بود. در ضمن، هر گونه فشاری که به لابیا وارد شود، به آن آسیب می رساند. پس بیماران باید رابطه جنسی بعد از لابیاپلاستی را به تعویق بیندازند. خود ارضایی در این دوران نیز می تولند عوارض لابیاپلاستی را چند برابر کند و نباید انجام شود.

✍️ بیشتر بدانید: لابیاپلاستی با لیزر بهتر است یا جراحی؟

عوارض رابطه جنسی بعد از لابیاپلاستی

اگر رابطه جنسی بعد از لابیاپلاستی برقرار شود، ممکن است عوارض این جراحی به حداکثر خود برسند. برای این که شما ریسک و عوارض ناشی از لابیاپلاستی را کاهش دهید، لازم است که صبر کنید تا لابیا به بهبودی کامل خود دست پیدا کند .
بزرگترین نگرانی که در مورد عوارض پس از جراحی لابیاپلاستی به وجود می آید، آسیب رسیدن به زخم است. اگر زخمی که در حال بهبود است آسیب ببیند، ممکن است پوست تخریب شود یا محل جراحی تحریک شود. اینجاست که انواع عفونت بعد از لابیاپلاستی به بدن شما راه پیدا می کنند.
همچنین، فشار وارد کردن به پوست می تواند باعث التهاب، تورم و آسیب به بخیه های لابیاپلاستی این ناحیه شود. شما باید از نزدیکی بعد از رابطه جنسی تا زمانی که پزشک شما توصیه کرده است خودداری کنید. همچنین باید توجه داشته باشید که روابط جنسی کنترل نشده پس از جراحی های واژن، بسیار خطرناک هستند. این روابط نتایج ناشی از جراحی را با تاثیرات منفی خود از بین می برند.

اولین رابطه جنسی بعد از لابیاپلاستی

شاید بپرسید که اولین رابطه جنسی بعد از لابیاپلاستی باید چه زمانی برقرار شود. همان طور که گفتیم، تا زمانی که اوضاع جسمانی شما به بهبودی کامل نرسیده باشد، قادر به استفاده مقاربت نخواهید بود. بهبودی کامل شما در صورت عدم رعایت نکات مهم پس از جراحی لابیا ممکن است حتی تا ۱۲هفته طول بکشد.
در نتیجه حداقل باید تا 3 ماه صبر کنید تا بتوانید رابطه جنسی داشته باشید. در غیر این صورت مقاربت بعد از لابیاپلاستی ممکن است باعث متورم شدن جای زخم بشود یا اسکارهای دائمی را بر روی پوست شما ایجاد کند. همچنین این امکان وجود دارد که این نزدیکی ها حس جنسی شما را کاهش دهند. چنانچه شما برای جراحی لابیا بهترین پزشک را انتخاب کنید، قطعا از نکات مراقبتی در خصوص نزدیکی پس از لابیاپلاستی برخوردار خواهید شد.

از دست دادن حس جنسی بعد از لابیاپلاستی

یکی از مهم ترین سوالاتی که از جراحان لابیاپلاستی پرسیده می شود، در خصوص از دست دادن حس جنسی پس از جراحی لابیا است. بسیاری از پزشکان بر این باورند که لابیاپلاستی به هیچ وجه حس جنسی را کاهش نمی دهد. چرا که در این فرآیند هیچ بافتی از بافت های بدن کم نخواهد شد. پس نیاز نیست که نگران احساسات جنسی خود پس از لابیاپلاستی باشید. طبق تجربیات برخی از بیماران، رضایت شما از رابطه جنسی بعد از لابیاپلاستی افزایش پیدا خواهد کرد. در این حالت شما اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت و زندگی آرام تری را نیز تجربه خواهید کرد.

تاثیر لابیاپلاستی در میل جنسی

لابیاپلاستی تاثیرات منفی بر روی میل جنسی افراد نخواهد گذاشت. آنچه که این جراحی از خود برای می گذارد، تنها تاثیرات مثبت است. خانم هایی که جراحی لابیا را انتخاب می کنند، باید بدانند که پس از لابیاپلاستی دخول راحت تر خواهد شد.
در عین حال که ناراحتی ناشی از بزرگ یا کوچک بودن لابیا به طور کلی از بین می رود. شما به کمک این جراحی قادر خواهید بود که کلیتوریس خود را بیشتر تحریک کنید و آمادگی بیشتری برای مقاربت و نزدیکی با همسر خود بیابید. البته مقاربت بعد از لابیاپلاستی باید تا زمان بهبودی کامل بدن کنترل شده باشد.
توصیه ما به شما این است که جراحی لابیاپلاستی را زمانی انجام دهید که حتما به آن نیاز دارید. یعنی لابیای شما شل شده یا اندازه غیر طبیعی دارد. در غیر این صورت ممکن است این جراحی رضایت شما در رابطه با لذت جنسی را افزایش ندهد.

در نهایت….

شروع رابطه جنسی بعد از لابیاپلاستی معمولا حدود 2 تا 3 ماه طول می کشد. اگر به نکات مراقبتی پس از جراحی لابیا توجه داشته باشید، قطعا زمان بهبود هم کاهش خواهد یافت. در این موارد برقراری نزدیکی و مقاربت جنسی بعد از ۶ هفته هم امکان پذیر است. در هر حال برای شروع رابطه زناشویی بعد از عمل لابیاپلاستی بهتر است با پزشک متخصص مشورت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لیــنــک هــای مفــیــد