Search
Close this search box.
بارداری بعد از لابیاپلاستی 

بارداری بعد از لابیاپلاستی 

بارداری بعد از لابیاپلاستی موجب تغییر نتیجه عمل می‌شود؟ بسیاری از بانوانی که قصد انجام این جراحی را دارند، می‌خواهند بدانند که قبل از بارداری این جراحی را انجام دهند یا اینکه صبر کنند تا بارداری های خود را به اتمام برسانند و سپس به انجام این جراحی ترمیمی واژن بپردازند. به همین منظور در این مقاله از سایت دکتر فاطمه ارشادی به طور کامل این موضوع را برای شما شرح دادیم تا با تاثیر بارداری بعد از لابیاپلاستی آشنا شوید.

بارداری بعد از لابیاپلاستی ممکن است؟

بارداری بعد از لابیاپلاستی امکان پذیر است و هیچ محدودیتی ندارد. اگرچه لابیاپلاستی یک عمل جراحی زیبایی در ناحیه تناسلی است اما این عمل جراحی بر روی نحوه عملکرد رحم و امکان باروری تأثیری ندارد. بنابراین، خانم هایی که لابیاپلاستی انجام داده‌اند، همچنان قادر به باروری و بارداری هستند.

✍️ بیشتر بخوانید: لابیاپلاستی در دختران باکره

تاثیرات بارداری بعد ازلابیاپلاستی

بارداری بعد از لابیاپلاستی احتمال دارد که برای افراد تاثیرات مختلفی داشته باشد. بارداری معمولا به دلیل تغییرات هورمونی، باعث تغییراتی در منطقه لابیا و سایر ناحیه‌ های تناسلی می‌شود. افزایش حجم لابیا، تغییر در رنگ و سایر تغییرات ظاهری، ممکن است به دلیل افزایش تولید هورمون‌ ها در طول بارداری اتفاق بیفتد که نتایج لابیاپلاستی را کمی تغییر دهد. به جز این موارد، بارداری هیچ تاثیری بر ناحیه تناسلی ندارد و نتیجه عمل لابیاپلاستی را تغییر نمی‌دهد. ناگفته نماند که تغییرات ناشی از بارداری برای لابیاها موقتی بوده و بعد از گذشت دوره نقاهت، تورم در این ناحیه برطرف می‌شود.

بعد از لابیاپلاستی می توان زایمان طبیعی کرد؟

بعد عمل لابیاپلاستی می‌توان به راحتی زایمان طبیعی انجام داد. انجام لابیاپلاستی معمولاً بر روی بافت‌ های بیرونی و ظاهری منطقه لابیا انجام می‌شود و بر عملکرد طبیعی رحم یا روند زایمان طبیعی تأثیری ندارد. خانم هایی که قصد انجام زایمان طبیعی دارند، باید در نظر داشته باشند که مدتی بعد از لابیاپلاستی باید صبور باشند تا نقاهت به خوبی بگذرد، مراقبت از بخیه‌های لابیاپلاستی به درستی اجرا شود، ترمیم و بهبود در ناحیه تناسلی انجام شود و سپس برای بارداری و زایمان طبیعی اقدام کنند.

الزامات مراقبتی برای بارداری بعد از لابیاپلاستی

الزامات مراقبتی برای بارداری بعد از لابیاپلاستی

الزامات مراقبتی برای بارداری بعد از لابیاپلاستی تقریبا برای همه بانوانی که این جراحی را انجام داده اند، وجود دارد. عبارتند از:

  • مشاوره با بهترین متخصص زنان در مورد برنامه‌ ریزی بارداری بلافاصله بعد از این جراحی بسیار مهم است.
  • اگر شما برنامه دارید که در زمان نزدیک باردار شوید، مطمئن شوید که ترمیم لابیاها به طور کامل صورت گرفته است و به عفونت بعد از لابیاپلاستی و سایر عوارض لابیاپلاستی دچار نباشید.
  • فعالیت بدنی منظم و ملایم مانند پیاده‌ روی یا یوگا می‌تواند به بهبود استقامت بدنی و روحیه شما در بارداری کمک کند که این موارد بعد از لابیاپلاستی هم هیچ خطری ندارند و دارای محدودیت نیستند.

✍️ بیشتر بدانید: لابیاپلاستی با لیزر بهتر است یا جراحی؟

جراحی ترمیمی لابیاپلاستی بعد از بارداری لازم است؟

جراحی ترمیمی لابیاپلاستی بعد از بارداری ممکن است در مواردی که بافت‌ های لابیا به شدت کشیده شده و دچار کشیدگی و آسیب شده باشند، لازم باشد. بارداری و زایمان معمولا عوارض خاصی ندارند، مگر اینکه این موارد در شرایط خاصی اتفاق افتد. اگر زایمان مکرر داشته باشید و با تغییراتی در اندازه و فرم لابیا روبرو شده باشید، می‌توانید جراحی ترمیمی لابیاپلاستی انجام دهید. 
همانطور که بیان شد، بارداری تاثیر منفی خاصی بر نتیجه عمل لابیاپلاستی ندارد اما به هر حال در هر صورت و در زمان اتفاقات و عوارض نیز می‌توانید جراحی ترمیم لابیاپلاستی بعد از بارداری انجام دهید. البته تمامی این موارد باید تحت تایید بهترین جراح لابیاپلاستی قرار گیرد و سپس برای شما این عمل انجام شود. گاهی جراح توصیه دارد که به جای انجام این عمل، تزریق ژل به لابیا انجام دهید.

بارداری پس از لابیاپلاستی با خاطری آسوده..

عمل جراحی زیبایی، که بر روی بافت‌های ظاهری و بیرونی ناحیه تناسلی انجام می‌شود و تاثیر خاصی بر روند بارداری ندارد. بارداری با تغییرات هورمونی همراه بوده که موجب التهاب لابیاها و کمی تغییر رنگ آن ها می‌شود اما بعد از زایمان و گذراندن دوره نقاهت، بهبود می‌یابد و نیاز به نگرانی برای بانوان وجود ندارد. در صورتی که از فرم لابیای خود همچنان بعد از بارداری ناراضی هستید، می‌توانید به انجام جراحی مجدد لابیاپلاستی بپردازید.

*~ سوالات متداول درباره بارداری بعد از لابیاپلاستی ~*

بارداری بعد از لابیاپلاستی باعث خطرات یا مشکلات در طول بارداری می‌شود؟

بطور کلی، بارداری بعد از لابیاپلاستی هیچ نوع خطری برای فرد ایجاد نمی‌کند و این دو موضوع ارتباطی بر نتایج یکدیگر ندارند.

 لابیاپلاستی تأثیری بر روند زایمان طبیعی دارد؟

این عمل جراحی بر روی بافت‌ های بیرونی و ظاهری منطقه لابیا انجام می‌شود و هیچ اثری بر روند زایمان طبیعی یا حتی سزارین ندارد.

بارداری بعد از لابیاپلاستی باعث تغییرات ظاهری مجدد در منطقه لابیا می‌شود؟

امکان تغییرات ظاهری در منطقه لابیاها بعد از بارداری وجود دارد و این مورد بر کسی پوشیده نیست اما معمولا این تغییرات بعد از مدت یک ماه بهبود می‌یابند. به هر حال همانطور که می‌دانید، بارداری با تغییرات هورمونی زیادی همراه است و افزایش برخی هورمون ها ممکن است موجب بزرگ شدن لابیا ماژور ها شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لیــنــک هــای مفــیــد