Search
Close this search box.
تفاوت پرینورافی و واژینوپلاستی - دکتر فاطمه ارشادی

تفاوت پرینورافی و واژینوپلاستی

تفاوت پرینورافی و واژینوپلاستی یکی از موضوعات بسیار مهم در میان افرادی است که قصد دارد یکی از این دو روش را انجام دهند. هر یک از جراحی های ذکر شده دارای برخی مزیت‌های مهم و کلیدی برای بیماران هستند که به کمک آن‌ها می‌توان بسیاری از مشکلات مربوط به واژن را برطرف نمود. گروهی از افراد درخصوص ابعاد هر یک از جراحی‌های پرینورافی و واژینوپلاستی اطلاعات کافی ندارند. ما در این مقاله به کمک در نظر گرفتن فاکتور‌های مختلفی همچون روش‌های جراحی و نحوه بهبودی پس از آن، قصد داریم پرینورافی و واژینوپلاستی را با يکديگر مقایسه کنیم. اگر شما نیز جزء آن دسته از افرادی هستید که قصد دارید یکی از دو روش ذکرشده را انجام دهید، توصیه می‌کنیم که تا پایان این مقاله با ما همراه باشید. در ادامه به ارائه برخی نکات مهم درخصوص نتایج روش‌های پرینورافی و واژینوپلاستی و تفاوت‌های آن در بدن بانوان خواهیم پرداخت‌.

تفاوت های پرینورافی و واژینوپلاستی

بسیاری از بیمارانی که قصد دارد از روش‌های جراحی پرینورافی و جراحی واژینوپلاستی بهره‌مند شوند، درخصوص نتایج این دو عمل بی اطلاع هستند و حتی ممکن است بدون داشتن آشنایی قبلی با آن‌ها این روش را تجربه کنند. مهم‌ترین فاکتور‌ها در بررسی وجه تفاوت جراحی پرینورافی و واژینوپلاستی به شرح زیر است:

1) هدف جراحی:

هدف هر دو جراحی ايجاد ظاهری مناسب در ناحیه واژن است اما وجه تفاوت آن‌ها در این است که پرینورافی باعث سفت‌کردن واژن می‌شود اما واژینوپلاستی فضای داخلی واژن را تنگ کرده و عضلات آسیب‌دیده آن را ترمیم می‌کند.

2) نوع و روش انجام جراحی:

در جراحی پرینورافی با جمع‌کردن عضلاتی که دچار آسیب‌های شدید شده‌اند و حالت شل شدگی دارند، فاصله بین مقعد و دهانه واژن به کمک بخیه ترمیم خواهد شد. در واژینوپلاستی به منظور تنگ‌کردن محیط داخلی واژن عضلات شل‌شده را بخیه می‌زنند تا به یکدیگر نزدیک ‌شوند.

تفاوت پرینورافی و واژینوپلاستی چیست؟

3) محدوده جراحی:

محدوده جراحی پرینورافی حدفاصل میان مقعد و دهانه واژن است که به آن پرینه نیز گفته می‌شود اما در جراحی واژینوپلاستی فضای داخلی واژن تحت عمل جراحی ترمیم عضلات قرار خواهد گرفت.

4) روند بهبودی و دوران نقاهت:

روند بهبودی و دوران نقاهت یکی دیگر از تفاوت‌ پرینورافی و واژینوپلاستی است. دوره نقاهت در جراحی واژینوپلاستی کوتاه است و معمولا بیماران پس از گذشت مدت زمان یک هفته می‌توانند به فعالیت‌های روزمره خود بازگردند. اما در جراحی پرینورافی اغلب پس از پایان ۴۸ ساعت مشکلات ناشی از انجام این جراحی بهبود پیدا کرده و بیمار به وضعیت سابق خود بازمی‌گردد. البته این موضوع بیشتر به شرایط جسمانی بیمار بستگی دارد

5) نتیجه جراحی:

در جراحی پرینورافی، چسبندگی‌های موجود در میان مقعد و دهانه واژن برطرف می‌شود و بخش ورودی یا مدخل واژن نیز مجرای تنگ‌تری را خواهد داشت. در جراحی واژینوپلاستی، بخش‌های داخلی واژن به‌طور کامل تنگ می‌شود و فرآیند دخول و رابطه جنسی بدون درد خواهد بود. در هر دو جراحی شل‌شدگی واژن به شیوه متفاوتی برطرف می‌شود اما لازم به ذکر است که در پرینورافی شل‌شدگی دهانه واژن و در واژینوپلاستی عضلات شل‌شده دیواره و بخش‌های داخلی واژن تحت درمان قرار می‌گیرند.

در نهایت….

تفاوت پرینورافی و واژینوپلاستی یکی از چالش‌های بسیار مهم برای کسانی است که قصد دارند از این دو روش برای بهبود ظاهر واژن خود استفاده کنند. جراحی پرینورافی با هدف سفت‌کردن واژه و کاهش چسبندگی در میانه مقعد و واژن انجام می‌شود اما واژینوپلاستی تأثیرات گسترده‌تری در تنگ‌کردن فضای داخلی واژن دارد. بیماران می‌توانند برای انجام هر از این روش‌ها به پزشکان متخصص در حوزه زنان و زایمان مراجعه نمایند.

*~ سوالات متداول تفاوت پرینورافی و واژینوپلاستی ~*

مشکلات قابل حل از طریق جراحی پرینورافی و واژینوپلاستی کدام اند؟

بسیاری از مشکلات رايج در ناحیه واژن همچون تغییر حالت یا شل‌شدگی، بی اختیاری در دفع ادرار، خارش و مشکلات مربوط به مثانه توسط انجام جراحی‌های واژینوپلاستی یا پرینورافی برطرف خواهند شد.

مراقبت های بعد از پرینورافی و واژینوپلاستی چه قدر طول می‌کشد؟

لازم است که بیماران پس از انجام این جراحی مدتی را به استراحت بپردازند و از انجام فعالیت‌های دشوار و ورزش‌های سنگین در این زمان خودداری نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لیــنــک هــای مفــیــد